Winietka i podziękowanie dla gości w jednym | miodziki.pl

Zdarza Wam się trafić na coś zupełnym przypadkiem a później dziwić się: jak to możliwe, że tyle czasu nie mieliście o czymś podobnym pojęcia? Tak było u nas w zeszłym roku. Organizacja skromnego ślubu i przyjęcia, poszukiwania fajnych rozwiązań, błądzenie, wybory, dylematy – jak u każdego. A gdzieś pomiędzy tym wszystkim upraszczanie.

Mieliśmy winietki. Biało-szare, minimalistyczne, dopasowane do etykiet na alkoholu. Mieliśmy też drobne podziękowania dla gości. Chcieliśmy by upominek cieszył oko, niósł przyjemne wspomnienie i… smakował. 🙂 W ten oto sposób trafiliśmy na miodziki.pl i wówczas byliśmy już przekonani o tym, że je chcemy mieć, dać naszym najbliższym. Po prostu.

***

Miodziki mogliśmy wówczas maksymalnie spersonalizować. Na etykietkach nasze imiona i data, kolor wstążeczki czy wieczka – do wyboru. Można do woli wybierać, zestawiać i tworzyć. A co za tym idzie… dopasować wygląd miodzików do stylu naszego przyjęcia. U nas wówczas wieczka były białe, wstążeczki szare – pasujące chociażby do winietek. Ale gdyby ktoś chciał – i coś rustykalnego dałoby się wyczarować!

Trochę czasu po naszym ślubie przeszło mi przez myśl, że warto połączyć podziękowanie dla gości z winietką – wówczas mamy oszczędność miejsca na stole i kosztów poniesionych przez Parę Młodą. Napisałam do miodziki.pl z zapytaniem o opcję podpisywania miodzików, wówczas winietka byłaby już zbędnym elementem. Jakież było moje zdziwienie, gdy otrzymałam odpowiedź głoszącą, że dokładnie takie rozwiązanie planują w ofertę włączyć!

Nie mogłam się doczekać odbioru przesyłki z próbkami. Chociaż próbki to zdecydowane niedopowiedzenie – otrzymałam pełnowartościowe miodziki, w różnych zestawieniach kolorystycznych i na nowo się w nich zakochałam, serio! Żaden z detali, na które swego czasu postawiliśmy przy okazji ślubu – nie rozczula mnie chyba tak, jak robią to te maleńkie słoiczki.

Dlaczego warto połączyć podziękowanie dla gości z winietką?

  • Zmniejszamy koszty. Oczywiste, prawda? Zamiast – dla przykładu – zamówić 80 winietek i 80 upominków, zamawiamy tylko 80 upominków-winietek. Prosta matematyka? 🙂
  • Zmniejszamy nakład pracy. Mniej do rozstawienia, rozłożenia, poukładania, skomponowania na stołach. Po prostu wszystkiego mniej. Mniej pracy to mniej stresu, mniej stresu to więcej radości.
  • Zwiększamy przestrzeń na stole. Zamiast miejsca zajętego przez winietkę oraz miejsca zajętego przez upominek – mamy tylko jeden przedmiot, nic ponad to.
  • Dbamy o środowisko. Może ten argument przekona? Winietki zazwyczaj i tak lądują w koszu na śmieci, jak wiadomo. Ograniczając ilość drobiazgów – ograniczamy ilość wygenerowanych po weselu odpadów. Tyle w temacie.

Dlaczego mini-miodzik to dobra opcja na upominek i winietkę dla gości?

  • Niewielki rozmiar. Zajmuje mało miejsca, zarówno na stole w trakcie imprezy – jak i chociażby w torebce, gdy przychodzi moment opuszczenia wesela i zabrania go do domu.
  • Trudno znaleźć kogoś, kto nie lubi / nie używa miodu. Owszem, może się zdarzyć pojedynczy gość z alergią czy nietolerancją ale to przypadki naprawdę rzadko spotykane.
  • Personalizacja może nieść emocje. Bo taki nadruk jak Mama Panny Młodej czy Najlepszy świadek mogą rozczulać jeszcze na długo po ślubie, ciesząc oko do momentu zużycia zawartości. Sami byliśmy wzruszeni, gdy nasi goście podsyłali nam zdjęcia jesiennej herbaty i naszym słoiczkiem obok, gdy go otwierali. A jeszcze bardziej czarowały nas chyba te słoiczki, które starannie ustawiano w konkretnym miejscu i były, po prostu były. A my je w czyimś domu widzieliśmy. Taki widok naprawdę przywołuje uśmiech.
  • Pięknie wyglądają na stole. Dobre kolorystycznie do dekoracji, wpasowane w styl przyjęcia – mogą stanowić integralny element wystroju. Niewątpliwie możemy więc mówić tutaj o walorach czysto estetycznych czy dekoracyjnych.

***

Miodzik w ramach upominku dla gości? Ja jestem za! Podziękowanie dla gości będące jednocześnie winietką? Jestem jeszcze bardziej za! Dopasowanie tych detali do charakteru wesela to indywidualna sprawa, jednak przekonana jestem o tym, że da się osiągnąć naprawdę piękny efekt!

Stół weselny bez winietek – zwłaszcza w przypadku stołów okrągłych – również może spotkać się z aprobatą i zachwytem gości. Wesele bez upominków dla gości nadal pozostanie weselem, nadal będzie tym wielkim dniem dla Państwa Młodych. To detale, dodatki, które mają uprzyjemniać, ułatwiać ale warto pamiętać wciąż o tym, że to nie one mają tworzyć nastrój, to nie one są najważniejsze. Najważniejsi są nowożeńcy i ludzie, z którymi chcieli ten dzień celebrować.

(1) Comment

  1. Przyznaję, miodziki są mega urocze i praktyczne. Choc ja sama jestem nieco bardziej wymagająca co do jakości miodu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *