#sukienkanieślubna 2

#sukienkanieślubna to cykl, w którym co miesiąc będę przedstawiać kolejną propozycję sukienki na ślub, znalezioną wśród polskich marek. Marek nie-typowo-ślubnych. Biała sukienka w różnych stylach, niekiedy dość odważnie wychylająca się poza utarte schematy. 

Poszukując sukienki na ślub – zazwyczaj wpisujemy w wyszukiwarkę: sukienka na ślub, sukienka ślubna. W ten sposób może nas sporo ominąć. Wyszukiwarka nie wskaże nam tych propozycji, których producent nie określa jako ślubne. Wiesz, mi nawet nie chodzi tutaj o małe białe w określonym fasonie, długości, detalach. Poszukuję właśnie różnorodności, świeżości, otulonych tak przyziemnie codziennym, uniwersalnym charakterem.

Dzisiaj na ślub. Jutro na co dzień. 

Mała biała sukienka z krótkim rękawem

Moja druga propozycja! To sukienka o wdzięcznej nazwie Przychylić nieba od nowej polskiej marki Snug. Od razu przywodzi na myśl lekkość stylu boho, przemyconą w niewielkiej ilości w minimalistycznym ujęciu Panny Młodej. Sukienka lekka jak chmurka, kobieca i… możliwa do dowolnego stylizowania. Ozdobne guziczki pozwalają regulować zarówno dekolt z przodu, jak i ten z tyłu.

 • Sukienka została uszyta z wiskozy.
 • Posiada gumkę w pasie, która reguluje długość sukienki.
 • Dekolt V z przodu oraz z tyłu, regulowane guziczkami.
 • Subtelne rozcięcia na dole.
 • Podszewka, dzięki której sukienka nie prześwituje.
 • Posiada kieszenie, subtelnie ukryte.

Z czym ją zestawić – by odegrała rolę sukienki ślubnej?

Tutaj wkroczył ten sam bukiet, który pojawił się w towarzystwie sukienki z pierwszego odcinka. Bordowe goździki i jaskry oraz charakterny mikołajek – tym razem miały odegrać zupełnie odmienną rolę. Stanowić subtelne tło, niezauważalny niemal detal. Główną rolę grała sukienka. Każdy guziczek. Zwiewność dołu. Dziewczęcość podkreślonej talii. W duecie z cielistymi szpilkami – było naprawdę delikatnie. Po zmianie na szpilki czarne – nadal tak było. Sukienka sama w sobie, jest tak subtelna i romantyczna, że żaden dodatek jej tego nie ujmie. 

Ta mała biała sukienka ma taki wakacyjny charakter, prawda? Chciałoby się w niej chodzić po plaży, siedzieć na kocu i pozwalać by wiatr czesał włosy pod wielkim kapeluszem. Lekka, wygodna, uniwersalna. Czego chcieć więcej? Dzięki temu, że nie ma żadnych charakterystycznych, dominujących elementów czy wzorów – może pełnić praktycznie każdą rolę. Chociażby zarzucając na ramiona cieplutki obszerny kardigan.

 • Czy sukienka do ślubu – musi być długa? 
 • Czy sukienka do ślubu – musi mieć określony fason? 
 • Czy wiskoza – nadaje się do ślubu? 
 • Czy można ślubować w czarnych szpilkach? 
 • Czy fotel i sweter – to dobry sposób, żeby celebrować wielki dzień? 

Odpowiedź jest jedna: to zależy. Od czego? Od kogo? Od tego, jak wygląda ta wyśniona wizja. Od tego, co dla nas oznacza komfort. Od naszych możliwości i potrzeb. Zawsze! Każda Para Młoda to zupełnie odrębna wizja, emocje, historia. Naszym zadaniem jest… po prostu je szanować.

Miejsce: Barell Studio, Bydgoszcz
Zdjęcia: Lady Amarena Photography
Więcej kadrów: @slubpowaszemu

Dodaj komentarz