Filmy z wedding plannerem w roli głównej

Powiedz tak | 2001

Najbardziej znany (chyba) film o wedding plannerce. Na dodatek… ubrany w romantyczną historię! Każdy chyba zna i przynajmniej raz oglądał Powiedz tak z Jennifer Lopez. Podobno to właśnie ten film wykreował wizerunek konsultantów ślubnych, którzy odtąd kojarzyli się już głównie ze… słuchaweczką w uchu. 

Mary to znakomita specjalistka ślubna, organizuje najlepsze przyjęcia i gwarantuje klientom najwyższą jakość usług. W życiu prywatnym jednak brakuje jej szczęścia i wciąż nie znalazła kogoś dla siebie. Sama więc musi jeszcze poczekać na swój ślub. Kiedy poznaje doktora Edisona, wydawać by się mogło że to właśnie Ten Właściwy! Aż do momentu, gdy okazuje się że… to jej klient i ma zorganizować jemu ślub.

Zakończenie? Nieco przewidywalne. Film? Dość przyjemnie lekki.

Ślubne wojny | 2009

Tutaj wedding plannerka odgrywa kluczową rolę, bardzo trudną zresztą! Dwie panny młode i… jeden termin ślubu. Pomyłki zdarzają się każdemu, owszem. Najważniejsze to zapobiec nieprzyjemnym skutkom i naprawić, co się da – by pomyłka poszła w niepamięć. Tutaj te dwie panny młode to dotychczas najlepsze przyjaciółki. W momencie, gdy zaczyna łączyć ich data i miejsce ślubu – sytuacja przybiera chwilami bardzo nieoczekiwany obrót.

Film utrzymany w klimacie lekkiej komedii. Momentami bywa zabawnie, momentami wzruszająco.

Oczywiście mamy happy end i całe mnóstwo przemyśleń, które pojawiają się w międzyczasie.

Nasze najlepsze wesele | 2017

I tutaj cień prywaty: to mój ulubiony film z tego rankingu! Max to doświadczony wedding planner, organizujący przyjęcia już od… trzydziestu lat! Cała akcja toczy się wokół uroczystości Pierre’a i Heleny, którzy to wymarzyli sobie ślub i wesele w… XVII-wiecznym zamku. Cały proces organizacji przebiega sprawnie i stosunkowo zwyczajnie. Później przychodzi wielki dzień i wówczas już wszystko (dosłownie wszystko!), co mogło pójść nie tak – idzie nie tak. Chciałoby się powiedzieć: zdarza się. W praktyce jednak doskonale wiemy, jak wiele wysiłku czasem trzeba włożyć w uratowanie jednej kłopotliwej sytuacji.

Wyobraź więc sobie taką sytuację.

Co pół godziny nową.

Każda kolejna – trudniejsza.

O tym są właśnie zazwyczaj filmy z wedding plannerem w roli bohatera. O radzeniu sobie w sytuacjach skrajnie awaryjnych. O wartościach, którym warto hołdować. I o ciężkiej pracy, która zazwyczaj popłaca, choć zdarzają się wyjątki. To słodko-gorzki obraz, wyjęty zza kulis zawodu wedding plannera. Obraz,  który nijak się ma do tych nam już znanych, nieco cukierkowych – w typowych komediach romantycznych.

Miłość aż po ślub | 2017

Juliette to wedding plannerka, rzecz jasna. Ma za zadanie zorganizować kolejny piękny ślub w swojej karierze i tym razem – na jej drodze staje Alexia, znajoma z dzieciństwa. I tutaj znajoma to bardzo wiele powiedziane! Tak naprawdę to nielubiana koleżanka, której Juliette najchętniej by już nigdy nie spotykała. Czy to wystarczająco wiele komplikacji? Oczywiście, że nie! Na domiar złego – okaże się, że narzeczony Alexii to Mathias, którego niedawno poznała i z którym… spędziła noc.

Komedia romantyczna? Jak najbardziej!

Kumulacja komplikacji? Wielka!

Akcja bardzo dynamiczna, cały czas coś się dzieje. Można na moment wstrzymać oddech w niepewności, można również zaśmiać się w głos. Lekki film, w sam raz na wieczorny relaks.

A Ty? Jakie znasz filmy z wedding plannerem w roli głównej?

 

Dodaj komentarz