Dlaczego musi zaiskrzyć między wami a fotografem ślubnym? | Lady Amarena Photography

Czego najczęściej brakuje we współpracy z podwykonawcami ślubnymi? Chemii! Zapominamy, jak ważne jest wzajemne zrozumienie i świetny kontakt. Nawet najlepszy DJ nie sprosta naszym oczekiwaniom, jeśli wcześniej się z nim nie dogadamy, nie złapiemy kontaktu, nie wyjaśnimy wszystkich wątpliwości i oczekiwań.

Rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa! To absolutne #musthave jakichkolwiek okołoślubnych kontaktów. A już na pewno wtedy, gdy w grę wchodzi temat fotografii ślubnej. Bo wiecie, że ślubu i wesela nie da się powtórzyć, gdy zdjęcia okażą się być kiepskie, prawda? 

Bo ślubu nie powtórzymy.

Naprawdę. Wierzcie lub nie – przykro się robi, gdy ktoś nazywający siebie fotografem – oddaje Parze Młodej takie zdjęcia, że aż niezręcznie na nie patrzeć. Bo amatorszczyzną trąci na kilometr, bo ego pseudoartysty wybujałe ponad nikłe cienie umiejętności. Spotkałam na swojej drodze takich delikwentów. Kończyło się smutno. Bo Pary zostawały bez pięknej pamiątki. I powtórzę raz jeszcze: ślubu nie da się powtórzyć po to, żeby kolejnym razem zdjęcia już się udały…

Wybierając fotografa, nie musicie wybierać od razu tego z najwyższej półki. Weźcie jednak pod uwagę zawartość portfolio, podejście do klienta, styl wykonywanych zdjęć i to, czy złapaliście fajny kontakt, czy pomiędzy wami jest tzw. chemia. Fotograf to ktoś, kto pozostając totalnie niezauważony, ma być z wami w każdym istotnym momencie tego dnia. Zaufanie i dobry kontakt to podstawa.

Jeżeli uwielbiacie naturalne, niepozowane, z niewielką ilością retuszu, zdjęcia – wybierzcie fotografa, który ma taki styl. Nie zdziwcie się nieciekawymi efektami, jeśli weźmiecie kogoś o zwyczajach totalnie odmiennych i finalne zdjęcia jednak nie przypadną Wam do gustu. Wystarczy przyjrzeć się dobrze portfolio i zadać sobie pytanie: czy takie zdjęcia chcę? 

Fotograf ślubny to osoba, która spędzi z Wami większość czasu tego najważniejszego dnia. To ktoś, kto absolutnie nie będzie Wam przeszkadzać, czyja obecność będzie budzić same pozytywne emocje. Ktoś, przy kim nie będziecie się czuć skrępowani. I to jest absolutnie ważny wyznacznik, jeśli nie najważniejszy!

Powyższe zdjęcie wygląda trochę jak z innego świata? A tak naprawdę to właśnie kreatywność fotografa dała jemu początek. Bo Marta z Lady Amarena Photography zobaczyła te niepozorne drzwi i wykorzystała je tak, jak widać. Niebanalna suknia, jesienny bukiet, te drzwi i odpowiednia gra światła – wystarczyły by oczarować efektem. 

Uwielbiam pracować z Martą już od dawna. Z prostej przyczyny. Nieważne, co bym miała na myśli -ona przełoży to na zdjęcia. Nawet najbardziej nieoczywiste pomysły. Nawet najdziwniejsze życzenia. I to jej skupienie na detalach! W pracy wedding plannera każdy detal ma znaczenie. W dniu ślubu każdy detal ma znaczenie. A ona tym detalom nadaje rangę czegoś absolutnie wyjątkowego, tak jakby te detale pisały zupełnie odrębną historię tego dnia. Tak jakby były odrębnymi bohaterami.

I to nie jest tak, że mam na myśli jedynie zdjęcia detali. Nie! Sesje stylizowane, śluby, wesela. A Marta naszej rodzinie towarzyszyła zarówno w dniu naszego ślubu, jak i przy okazji chrztu naszej córki. Większość zdjęć, jakie umieszczam gdziekolwiek – to jej robota. I będę polecać ją zawsze. Każdemu, kto szuka świetnego towarzysza w tym wielkim dniu. Towarzysza, który po jakimś czasie, zaskoczy zestawem pięknych zdjęć, naturalnych i wdzięcznych – pięknych. 

Nigdy nie czuję się przy niej niezręcznie, wszystkie nasze modelki i bohaterowie – potwierdzają. Zawsze niezauważalna, zawsze przepełniona pomysłami i otwarta na nieskończoną ilość ujęć. Nigdy nie oddaje zdjęć, na których ktoś nie chciałby siebie widzieć, stawia jakość ponad ilość. I to sobie bardzo mocno u niej cenię!

I teraz najważniejsze: pamiętajcie, że każdy ma inny gust, każdemu podoba się coś innego. O ile od amatorszczyzny trzeba trzymać się jak najdalej, o tyle dobór fotografa to też jak najbardziej kwestia gustu. Musimy mieć na uwadze, że styl zdjęć musi nam odpowiadać, że sama osoba fotografa musi nam odpowiadać. 

Jeśli chcecie by nasza Marta zrobiła Wam zdjęcia, towarzyszyła w jakimś ważnym momencie – piszcie śmiało!

kontakt@powaszemu.pl

Zdjęcia (jak zawsze): Lady Amarena Photography

Innych zainteresowało też:

1 komentarz

  1. Zgadzam się w całej rozciągłości 🙂 ważne, by przy fotografie dobrze się czuć 🙂 dla Nas ważne by nie musieć w czasie ślubu czy sesji pozować tylko aby fotograf uchwycił miłość między nami w naturalnych momentach:) Nie jestem zwolenniczką sesji z każdej okazji (brzuszkowej, chrztu, noworodkowej, narzeczeńskiej) ale jednak ślubna była dla mnie bardzo ważne 🙂
    Myślę, że Twoja fotograf też spełniła by Nasze oczekiwania – właśnie potrafiła by wyłapać piękne momenty fotografowanego dnia <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *