Tutaj zaczyna się nasza historia | Pracownia Tadam

Co jest fajne w organizacji wesela? Personalizacja! Co jest niefajnego w wielu weselach? Nadmierna personalizacja! Czasami człowiek, siedząc na weselu – odnosi wrażenie, że tylko na papierze toaletowym w łazience, brakuje imion Pary Młodej. Bo wiecie, zazwyczaj idą na czyjś ślub i wesele – wiemy, jakie para nosi imiona. I nie trzeba o tym przypominać na każdym niemal, kroku. 

Personalizacja nie musi oznaczać inicjałów na każdym skrawku sali weselnej. Personalizacja to również styl czy motyw, wesela – tak bardzo korespondujący z temperamentem czy zainteresowaniami, Pary Młodej. Personalizacja to również klimat, w pełni odpowiadający stylowi bycia nowożeńców. 

Fajnie jest spersonalizować upominki dla gości.

Jeśli stawiamy na drobne podziękowania dla gości – dobrze jest się do nich przyłożyć. Nie kupimy zwyczajnych cukierków w markecie czy butelek sklepowego alkoholu, prawda? Wybierzemy słodkości w dedykowanych, spersonalizowanych papierkach. Do maleńkich buteleczek wlejemy babcine nalewki i przykleimy naklejki, mające przywodzić na myśl wspomnienia z tego dnia, gdy gość po ową buteleczkę sięgnie.

Na zdjęciu powyżej właśnie domowe nalewki w malutkich buteleczkach, które w różnych wariantach smakowych – czekały na gości podczas jednego z jesiennych wesel.

Tutaj zaczyna się nasza historia.

Te słowa towarzyszyły już kilku przyjęciom weselnym, które miałam przyjemność zorganizować i skoordynować. Te słowa właśnie witały gości cudownych Par Młodych, które tymi słowami chciały zapraszać do wspólnego celebrowania tego wielkiego dnia. Co jest w tym wszystkim najpiękniejsze? Różnorodność. Absolutna różnorodność. Każda z tych par, każde z tych wesel, każdy z tych dni – były zupełnie inne niż pozostałe. Różniły się między sobą tak bardzo, jak tylko mogły się różnić. A łączyła je… szara tablica powitalna.

Witała na eleganckim, pełnym pięknego przepychu – weselu w kolorze #navy i złota, idealnie współgrając z szarymi serwetami. Witała na minimalistycznym weselu w rytmie slow, gdzie pełniła główną rolę, obok krzeseł chiavari i szampańskich podtalerzy. Witała również na przyjęciu z dominującym odcieniem #marsala i tam zachwycała już na wejściu do hotelu. Powita jeszcze niejednokrotnie, postawię ją jeszcze niejednej parze, która wyrazi takie życzenie. 

 

Bo uwielbiam przedmioty z historią.

I takie historie właśnie się piszą, z udziałem chociażby tej tablicy. Kolejne historie, kolejnych miłości, kolejnych ludzi, w kolejnych miejscach. Dzisiaj we Wrocławiu, za miesiąc w Poznaniu a innym razem w Zielonej Górze. I chociaż nie do końca zgadzam się z samą treścią – bo przecież to nie historia się zaczyna, tylko kolejny jej rozdział, uwielbiam z całego serducha! Dzięki temu właśnie, że jest mało spersonalizowana i zarazem uniwersalna – może służyć kolejnym parom. Nie ma imion, daty, inicjałów nawet. Szary kolor pasuje do wielu stylizacji, zarówno tej #greenery, jak i rustykalnej czy maksymalnie eleganckiej. Kwestia doboru jakichkolwiek dodatków, jakkolwiek zgrywających się z kolorystyką i gotowe!

Postawić ją można w sali, jako dekorację. Można też umieścić przed wejściem, w holu hotelu, wskazując drogę gościom. Można zrobić z nią naprawdę wiele, wszystko zależy od kreatywności i potrzeb. 

 

Warto stawiać na mniej spersonalizowane rozwiązania. Z wielu powodów. Jeden z nich Wam przywołałam tutaj, jeśli tylko nieco zmienimy punkt widzenia – nadal będzie wszystko pasować. Dlaczego? Ja mam jedną tablicę, którą udostępniam niektórym swoim parom. Bo organizuję śluby. I miewam ich wiele. Przeciętna Para Młoda ma (i organizuje) jeden. Po odbyciu się takiej ceremonii i wesela, wszelkie dodatki są już zwyczajnie zbędne. Personalizowane zostaną i będą zalegać, ewentualnie trafią do kosza. Te uniwersalne – przykładem ta tablica – można komuś oddać lub sprzedać, współtworząc kolejny wielki dzień, kolejnej pary przyszłych nowożeńców.

Piękne na swój sposób, prawda?

 

Zdjęcia (jak zawsze): Lady Amarena Photography

Innych zainteresowało też:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *