Przyjęcie w stylu glamour: bordo, srebro & pudrowy róż

Ostatnie targi były okazją do przygotowania stolika pokazowego. Długo zastanawiałam się, w którą stronę pójść ze stylizacją i ostatecznie uznałam, że… glamour z romantyczną nutą – będzie idealne. W ten sposób powstał czteroosobowy stolik w kolorystyce: pudrowy róż i bordo, ze srebrnym (wcale nie małym!) akcentem. 

Osobiście jestem przeciwna stawianiu na mnóstwo detali, kosztem konkretu. Zdecydowanie bardziej wolę ten konkret, niż maleńkie elementy. Doskonała baza w każdym niemal przypadku – to obrusy i krzesła. Potrafią odmienić każde przyjęcie, nadając zupełnie inny charakter. 

Tutaj bazą był pudrowy róż.

W obrusie i elementach papeterii. Z tego koloru wyszłam dalej – do klasycznej zastawy ze srebrnym wykończeniem, dopasowałam szklane podtalerze z dekoracyjnymi kuleczkami. Do tego kieliszki i szklanki, stylizowane na kryształowe. Całość szklanych detali, dopełniał szklany wazon typu karafka. Na każdym nakryciu karta menu, w kolorystyce różu i srebra. Obok bordowa serweta, ze srebrną opaską. Przy nakryciu – winietka, spójna z menu. A do tego wszystkiego – srebrne krzesła chiavari.

Ze względu na naprawdę niewielki rozmiar stolika, musiałam pójść na pewne ustępstwa – kompozycja kwiatowa w wersji skromnej, sztućce ułożone po jednej stronie nakrycia (tutaj akurat chodziło o wyeksponowanie ich wzoru), brak miejsca na mini-miodziki w ramach podziękowania dla gości. Te z kolei znalazły swoje miejsce na naszym drugim stoliku, który pełnił rolę centrum rozmów tego dnia.

Ten stolik również nie był przypadkowym – spójny z tym nakrytym, połączony tymi samymi krzesłami chiavari oraz tym samym odcieniem bordo. Tutaj jednak bordo ulokowałam w… obrusie. Pojawił się taki sam wazon, szkatułka z wizytówkami oraz mini-miodziki z etykietką w kolorze pudrowego różu.

Tutaj mamy ledwie maleńki stolik pokazowy ale… gdyby tak podobną stylistykę włożyć w dużą salę, dużą ilość stołów (niezależnie od kształtu i ustawienia) oraz krzeseł – efekt czarowałby spójnością, wdziękiem i elegancją. Kto przyłożył rękę do tej realizacji i kogo mogę z całego serca polecić?

krzesła, obrusy, serwety – APP Wypożyczalnia

zastawa, podtalerze – slubnapodwiazka.pl

sztućce, szkło – własność prywatna (dostępne w Ikea)

papeteria – Papier i Tusz

miodziki – miodziki.pl

szkatułka, pucharki – własność prywatna (dostępne w Homla)

kwiaty – kompozycja własna

 

Zdjęcia (jak zawsze): Lady Amarena Photography

Innych zainteresowało też:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *